LET OP ! Deze website is verouderd!! Voor de actuele webshop kunt u gaan naar www.ritsfire.nl. PRIJZEN EN VOORRADEN KLOPPEN NIET OP WWW.QKACHELS.NL

Rook terugslag in de kamer

Als u rookterugslag de kamer in hebt is dit het gevolg van te weinig trek in de kachelpijp. Als de trek niet genoeg is wordt de rook niet de pijp uit ‘’gezogen’’ en komt het dus de kamer in. Het kan zijn dat de kachelpijp te koud is van binnen, in dit geval is de lucht in de pijp kouder dan de lucht eromheen. U kunt de schoorsteen snel verwarmen door een stuk krantenpapier losjes op te vouwen en deze aan te steken in de kachel, op deze manier wordt de koude lucht uit de kachelpijp ‘’geduwd’’ en trekt de warme lucht omhoog.
De koude lucht in de pijp wordt ook wel een koude prop genoemd. Koude lucht is zwaarder dan warme lucht, als u de kachel aansteekt duwt de warme lucht de koude lucht een klein beetje omhoog maar valt daarna weer omlaag omdat de koude prop dus te zwaar is. Door eerst een krant aan te steken wordt de koude prop de kachel uitgeduwd en is dus het rookkanaal weer warm genoeg. Deze koude prop komt vaker voor bij kachelpijpen die via buiten lopen dan bij pijpen die binnendoor gaan.

 

Rookkanaal en trek

Wat heel belangrijk is, is dat de diameter van de schoorsteen nooit kleiner is dan de diameter van de aansluiting van de kachel. Een ronde kachelpijp geeft bovendien een betere trek dan een vierkante schoorsteen.
Als er geen goede trek aanwezig is kan dit komen omdat de schoorsteen/ kachelpijp niet hoog genoeg is, simpelweg een meter erop zetten kan dan de oplossing al zijn.
Moet u toch een bocht van 90 graden maken dan is het beter om twee 45 graden bochten te gebruiken i.p.v. een 90 graden bocht.


De toevoer van verbrandingslucht is van essentieel belang voor de trek.
Een open haard heeft ongeveer 300 m3 lucht per uur nodig, een ‘dichte’ haard ongeveer 30 m3 per uur.
Een keukenventilator of afzuigkap zuigt veel meer lucht aan dan een schoorsteen. Dit kan leiden tot terugslag. Met andere woorden: de afzuigkap zuigt lucht de kamer via de kachelpijp.
Bij terugslag komt er rook in de kamer.
Wanneer het apparaat direct in contact staat met de open lucht is er altijd genoeg verbrandingslucht

De wind kan ook van invloed zijn op de trek van uw kachel.

Hoge bomen, kliffen en hoge gebouwen in de buurt kunnen de trek verstoren. Meestal is ook dit simpelweg op te lossen door de kachelpijp te verhogen. Heel soms werkt dit niet, dan zal er een schoorsteen ventilator moeten worden geïnstalleerd. U kunt dan met behulp van een trekregelaar de trek in de pijp regelen.

Let op dat alles goed werkt, misselijkheid, roze huis of prikkende ogen duiden op koolmonoxide. Dit is een gevaarlijk gas en kan ernstige gevolgen met zich meebrengen.




Geen producten