Er zijn nog geen producten in jouw winkelwagen geplaatst.
Product toegevoegd aan jouw offerte. Ga naar de offerte pagina om jouw offerte aan te vragen, dan nemen wij zo spoedig mogelijk contact met je op.
Dit probleem komt voornamelijk voor bij kachel met een grote deuropening. Tijdens het openen van de deur terwijl de kachel brand moet het rookkanaal enorm trekken om de onderdruk in de kachel te houden. Dit lukt de kachel alleen als de kachelpijp de juiste diameter heeft die groot genoeg is en het rookkanaal hoog genoeg is. Tips om het eventueel te verhelpen: - Kijk of de eventuele smoorklep in de juiste positie staat - Open de deur eerst op een kiertje en wacht even voordat u hem helemaal open doet, op deze manier heeft de kachel tijd om te ‘’reageren’’ - Kijk of het rookkanaal schoon is
Andere mogelijke oorzaken: Het rookkanaal heeft geen vrije doorgang van lucht meer door bijvoorbeeld takken of andere hoge planten. Het kan ook zijn dat een dier een nest heeft gemaakt in het rookkanaal. Oplossing: verwijder de takken, hoge planten en/of het nest.
Als er een uitbreiding van het huis of een nieuwe garage is die hoger is dan de kachelpijp kan het ook zijn dat er wind de kachelpijp in blaast. In dit geval is de oplossing het verhogen van het rookkanaal.
Heeft u hoge gebouwen in de buurt en helpt het verhogen van de pijp niet, dan kan dit komen door de valwinden van die hoge gebouwen. Deze winden zorgen ervoor dat de rook terug het rookkanaal wordt ingeblazen. Controleer welke kap u heeft, een draaikap zou een oplossing kunnen bieden en anders een schoorsteen ventilator met trekregelaar.